Dar smrtelnosti

12. srpna - 14. srpna 2022

3denní setkání s mamy a sahou kmene KOGI, duchovními průvodci ze Sierra Nevada  (Kolumbie)

Sdílení praxe od srdce k srdci, prostor pro otázky a odpovědi.


O setkání

Lidé, jejichž spojení s přírodou je neporušené, vnímají smrt zcela jinak než my v západní kultuře, smrt je nedílnou a všudypřítomnou součástí jejich života. Setkání s mamem a sahou bude příležitostí pro sdílení praxe od srdce k srdci, pro otázky a odpovědi.

Když překročíme vlny strachu, které jsou do nás vložené a skrz které vnímáme dotek smrti jako něco násilného, můžeme se setkat s tou nejčistší podobou lásky. Lásky, která je něžná, milosrdná a naprosto nekompromisní ve své pravdivosti.

Pojďme se znovu nadechnout, s respektem a úctou pustit to, co už neslouží a pokusit se vnímat moudrost daru naší smrtelnosti s průvodci, jejichž spojení se Zemí je stále živé. 

 Setkání pořádáme se spolupráci s Nadačním fondem Mosty - Puentes.

Jeho zakladatelka Monika Michaelová, která byla hostem festivalu v roce 2019, říká:

„Letos se podařilo naplnit dlouholetou vizi  přítomnosti Kogi v ČR. naše pozvání přijala skupina putujících Kogi, kteří jsou kmenem povoláni k propojování míst s mimořádným významem a předávání jejich učení lidem, kteří jsou vnitřně připraveni ke změně svých postojů a základů života tak, aby byli v rovnováze a stali se pokračovateli linie duchovního dědictví matky země.

Mamo Kunshemakú Kakamukua Nuguetuga je léčitel, Mamo Awisen Awimakú Kakamukua Nuguetuga pracuje s aktivací mysli a její očistou, Saga Mawekūn Shenshina Ulaka pracuje s hlasem a hudebními nástroji pro propojení s veškerým životem. Mamo Rumazhi Kakamukua Sundekama je mladý 23 letý muž, který přemosťuje tradiční kulturu a vliv naší civilizace."

Více o Kogi zde.

Co můžete čekat?

Setkání s duchovními průvodci v kultuře KOGI - Jaguářích lidí, co žijí v srdci světa

  • Čeká vás medicínský kruh sdílení, ticha a všeho, co se z ticha narodí
  • Dostatek prostoru pro otázky a odpovědi
  • Vydáme se na pouť k pokladu Beskyd - Satinským vodpádům
  • těšit se můžete i na dřevem vytápěnou saunu

O průběhu setkání

PÁTEK 12. srpna

Vnímáme, jak je pro setkání důležitý čas - aby duše dostihla tělo a pevně se v něm uvelebila. Proto se sejdeme v pátek od 17 hodin v prostoru TUTTO LUBNO, kde se naladíme na prostor a sebe navzájem. Bude možné užít si saunu vytápěnou dřevem.

SOBOTA  13. srpna

Práce medicínského kruhu - nejde o pevně daný program, proto zde není možné napsat, co konkrétně se bude dít. Naším záměrem je pracovat s tématem vlastní smrtelnosti a strachu ze smrti, který prostupuje naši západní kulturu.

Na tom, co vznikne, se však podílíme my všichni svou bdělou pozorností, záměrem a schopností tvořit z prostoru srdce - tady a teď. Proto se i níže při přihlášení ptáme na vaši vizi - ať sladíme naše očekávání.

NEDĚLE 14. srpna

Pouť s Satinským vodopádům - pravému pokladu Beskyd, kde v jednou z úseků vytváří říčka Satina - pramenící pod Lysou horou - vlastní soutěsku.

Kam jinam se vypravit k setkání s tajemstvím smrti, než dolů, do hlubiny země?

Místo konání

Tutto Lubno, Lubno 30, Frýdlant nad Ostravicí

Zázemím nám prostor Tutto Lubno - kdysi tvůrčí prostor, kde se konaly skvělé akce. Dnes je mimo provoz, my jej ale využijeme jako útulnu. Jsou zde dvě sauny vytápěné dřevem, kvalitní sociální vybavení a zahrada. 

Spát budeme na vlastních karimatkách na zemi nebo ve stanu na zahradě.

Vařit si budeme společně hlavní jídla dne ze surovin, které předem zajistíme. Pokud něco donesete na společný piknik nebo si přivezete své dobroty, je to vítáno.

Kapacita je pro 30 účastníků a jejich děti.

Celková hodnota účasti na setkání se skládá ze 4 dílů:

1. Dar pro Kogi a NF Mosty Puentes (podrobnosti po rozkliknutí)

2. Náklady na zajištění pobytu Kogi a organizační náklady - 2000 Kč/dospělého

3. Stravování - 700Kč/osobu, 300 Kč/ dítě do 15 let

4. Ubytování - 700 Kč/osobu, 200 Kč /dítě do 15 let za 3denní setkání

Registrace na setkání

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje, ozveme se vám co nejdříve zpět.

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů a obchodními podmínkami.