Reference na semináře

Věra Urešová

(absolvovala všechny 3 semináře K smrti dobré cesty)

Letos jsem absolvovala pod vedením Jany Slavíčkové a Andrey Radomské 3 víkendové semináře:
Umění říkat sbohem, Vědomé umírání, Umění se rozloučit a projít zdravě truchlením.

Byl to krásný, výjimečný a nezapomenutelný čas plný inspirace a vzájemného obohacení.

Každý seminář byl pro mně zastavení se, vstup do klidu, do společenství plného empatie, naslouchání, sdílení, obrovské důvěry, podpory a láskyplnosti. Vznikla tu nová přátelství i spolupráce. Často jsme si poplakali i se zasmáli od srdce. Mnozí se podělili o své zkušenosti a lidské příběhy.

Andy sdílela příběhy z její bohaté praxe a předala nám spoustu konkrétních cenných rad. 

Při rituálech vedených Janou jsme měli zvláštní prožitky. Rituálů jsem se nikdy dříve nezúčastnila a nevěděla jsem, co od nich čekat, trošku jsem měla obavy. Byla jsem překvapená, jakou sílu mají. Jsou bezpečné a velmi účinné. Každý se může zúčastnit všech aktivit dobrovolně, je to na jeho uvážení, jak to cítí a chce.

Tyto semináře nejsou jen o smrti, ale také o životě. Pomáhají uvědomit si včas některé věci a možná přeskládat priority.

Viděla jsem i ženy, které se během seminářů proměňovaly, zpracovávaly svá nedořešená traumata a na dalším semináři se objevily posílené a vyrovnané.

Všemi semináři se cítím velmi obohacená. Jsem ráda, že jsem si rovnou zaplatila všechny 3 najednou a o žádný jsem tak nepřišla, byla by to škoda, neboť každý je naplněný jiným obsahem.

Dostali jsme také písemné shrnutí obsahu seminářů, materiály z hospiců a doporučení na další internetové zdroje a knihy.

Po skončení seminářů jsme nadále propojené ve WhatsApp skupině, můžeme si radit a podporovat se, to je moc fajn, energie společenství při osobním setkání je však nenahraditelná.

Výstupem absolvování seminářů je certifikát Průvodkyně lidí na konci života, jejich blízkých
a pozůstalých
, kterého si velmi vážím.

Andy je pro mě anděl s pochodní v ruce, který odvážně a s nezkrotnou energií vnáší světlo do tmy a Jana dobrá čarodějka, která přináší klid a propojuje se Zemí.