Workshopy

Workshopová scéna / Zkušebna, Divadlo loutek Ostrava

(nutná rezervace)

Tamara Melissa / Rituál rozloučení s nenarozenými dětmi

8. listopadu 2019, 17,30 - 22,00

Porod a smrt jsou dvěma stranami téže mince. Smrt je transformace života. Smrt přichází, aby mohl vzniknout nový život. Některé děti však ztrácíme mnohem dříve, než bychom si přáli. V čase krátce po početí, kdykoli v průběhu těhotenství, během porodu i krátce po něm. Je to jedna z největších bolestí, kterou jako lidi zažíváme. Dotýká se vždy obou rodičů. Abychom se v ní sami neutopili, můžeme společně projít hojivými kroky, které vedou k odpuštění, přijetí a smíření. A možná i k nahlédnutí darů smrti...

Zpracovaná zkušenost může pozitivně ovlivnit mnohé. Například důvěru v sebe sama, vědomí sebehodnoty, další početí, průběh těhotenství i životy dalších dětí... Rituál umožňuje lépe se vyrovnat s odchodem našich nejmenších, je vhodný pro ženy i muže.

Kapacita naplněna.  

Z důvodu velkého zájmu přidáváme ještě jeden Rituál rozloučení s nenarozenými dětmi v neděli 10. 11. , (od 9:30 - 14 hod.), cena 550Kč.

Pro rezervaci prosím napište na: produkce@ksmrtidobryfestival.cz

Bližší info: https://www.facebook.com/events/929326820756824/

Počet míst: 25, zbývá 7

Terezie Dubinová / Mystérium smrti v osobním růstu člověka

9. listopadu 2019, 9,30 - 11,00

Život není náhoda, ale pravdou je, že "jednou jsi dole a jednou nahoře". Je velké umění umět projít krizemi a naučit se ukončovat určité životní etapy, vztahy, své způsoby chování. Jak můžeme více vědomě spolupracovat s řekou našeho života? Jak ctít konce a podpořit nové začátky v našem životě?

 Kapacita naplněna.

Monika Michaelová / Smrt a odevzdání

9. listopadu 2019, 11,20 - 12,50

Každý živý člověk v sobě má sílu ponořit se do hloubky a tmy. Otevírá to v nás hluboké usmíření, klid a rovnováhu, setkání s tím, čemu říkáme smrt. Má mnoho jmen a podob. Její kvalitou je pravda, krása, důvěra, přesnost a absolutní přítomnost. Téma smrti a odevzdání tak, jak se mu můžete se mnou na "K smrti dobrém festivalu" věnovat, je spojeno s vnitřním pochopením sexuálního vědomí a tvořivé i destruktivní síly života. 

Kapacita naplněna.

Z důvodu velkého zájmu přidáváme samostatný 3 hodinový workshop „Smrt a sexuální síla" v neděli 10. 11.(od 10 - 13 hod.), cena 600Kč. 

Pro rezervaci napište na: barbora.bialonczyk@seznam.cz.

Bližší info: https://www.facebook.com/events/745295342576783/

Michaela a Daniel Plecháčkovi / Hudební lázně

9. listopadu 2019, 14,00 - 15,20

Hudební lázně jsou prostorem pro váš odpočinek, relaxaci, zastavení se. Přijďte si užít léčivé působení zvukových vibrací a zaposlouchat se do melodií a rytmů harmonizačních hudebních nástrojů.

Kapacita naplněna.

Ke kořenům / Když umřu, zasaďte na mě třešeň

9. listopadu 2019, 15,30 - 17,00

Workshop, během něhož nabízíme pomocnou ruku v tom, jak formulovat svá poslední přání. Tento krok znamená otevřít mapu, která povede naše blízké v závěru našeho života. Seznámíme se s plánem péče na konci života a společně též prozkoumáme cesty, jak o smrti a svých přáních mluvit se svými blízkými. Workshopem nás provedou Blanka Dobešová, Kateřina Černá Grofová a Alžběta Slavík Živá.

Kapacita naplněna. 

Andrea Radomská / Jak mluvit s dětmi o smrti

9. listopadu 2019, 17,10 - 18,40

Jak podpořit dítě, kterému umírá někdo blízký? Co mohou děti prožívat a jak reagují? Jak si být jistější v komunikaci s nimi?

Kapacita naplněna. 

Milli Janatková / Mým kořenům - rodový strom

9. listopadu 2019, 19,00 - 21,00

Společně si namalujeme rodový strom s kořeny i plody. Použijeme jednoduchou techniku, kterou zvládne každý. Navážeme na naši rodinu a kulturu v tom nejlepším slova smyslu. Oživíme kořeny a rovnováhu pomocí barev, abychom mohli růst. Materiál bude k dispozici, stačí jen chuť zažít spolu něco nového a radovat se z tvorby.

Počet míst: 25/ zbývají 4 (chcete-li si rezervovat své místo, napiště nám zde: produkce@ksmrtidobryfestival.cz).

Aktualizováno 20. října 2019