Workshopy

Workshopová scéna / Zkušebna, Divadlo loutek Ostrava

(nutná rezervace)

Tamara Melissa / Rituál rozloučení s nenarozenými dětmi

Porod a smrt jsou dvěma stranami téže mince. Smrt je transformace života. Smrt přichází, aby mohl vzniknout nový život. Některé děti však ztrácíme mnohem dříve, než bychom si přáli. V čase krátce po početí, kdykoli v průběhu těhotenství, během porodu i krátce po něm. Je to jedna z největších bolestí, kterou jako lidi zažíváme. Dotýká se vždy obou rodičů. Abychom se v ní sami neutopili, můžeme společně projít hojivými kroky, které vedou k odpuštění, přijetí a smíření. A možná i k nahlédnutí darů smrti...

Zpracovaná zkušenost může pozitivně ovlivnit mnohé. Například důvěru v sebe sama, vědomí sebehodnoty, další početí, průběh těhotenství i životy dalších dětí... Rituál umožňuje lépe se vyrovnat s odchodem našich nejmenších, je vhodný pro ženy i muže.


Terezie Dubinová / Mystérium smrti v osobním růstu člověka

Život není náhoda, ale pravdou je, že "jednou jsi dole a jednou nahoře". Je velké umění umět projít krizemi a naučit se ukončovat určité životní etapy, vztahy, své způsoby chování. Jak můžeme více vědomě spolupracovat s řekou našeho života? Jak ctít konce a podpořit nové začátky v našem životě?


Monika Michaelová / Smrt a odevzdání

Každý živý člověk v sobě má sílu ponořit se do hloubky a tmy. Otevírá to v nás hluboké usmíření, klid a rovnováhu, setkání s tím, čemu říkáme smrt. Má mnoho jmen a podob. Její kvalitou je pravda, krása, důvěra, přesnost a absolutní přítomnost. Téma smrti a odevzdání tak, jak se mu můžete se mnou na "K smrti dobrém festivalu" věnovat, je spojeno s vnitřním pochopením sexuálního vědomí a tvořivé i destruktivní síly života. 

Ke kořenům / Když umřu, zasaďte na mě třešeň

9. listopadu 2019, 15,30 - 17,00

Workshop, během něhož nabízíme pomocnou ruku v tom, jak formulovat svá poslední přání. Tento krok znamená otevřít mapu, která povede naše blízké v závěru našeho života. Seznámíme se s plánem péče na konci života a společně též prozkoumáme cesty, jak o smrti a svých přáních mluvit se svými blízkými. Workshopem nás provedou Blanka Dobešová, Kateřina Černá Grofová a Alžběta Slavík Živá.

Andrea Radomská / Jak mluvit s dětmi o smrti

Jak podpořit dítě, kterému umírá někdo blízký? Co mohou děti prožívat a jak reagují? Jak si být jistější v komunikaci s nimi?

Milli Janatková / Mým kořenům - rodový strom

9. listopadu 2019, 19,00 - 21,00

Společně si namalujeme rodový strom s kořeny i plody. Použijeme jednoduchou techniku, kterou zvládne každý. Navážeme na naši rodinu a kulturu v tom nejlepším slova smyslu. Oživíme kořeny a rovnováhu pomocí barev, abychom mohli růst. Materiál bude k dispozici, stačí jen chuť zažít spolu něco nového a radovat se z tvorby.