Účinkující

Fran Hall

je oceněná bývalá ředitelka pohřební služby, která strávila více než 25 let prací v pohřebnictví. Vyučila se novinářkou, než začala vychovávat své čtyři děti jako samoživitelka poté, co se jejich otec stal účastníkem tragické dopravní nehody. Původně přijala práci sjednatelky pohřbů jen proto, aby zajistila příjem pro rodinu. Velmi rychle si uvědomila, že tato práce je nesmírně důležitá, a absolvovala školení, aby se stala plně kvalifikovanou ředitelkou pohřební služby.

Práce Frann se rozšířila na oblast přírodního pohřebnictví a v letech 2007-2015 se podílela na zřízení a provozu tří největších přírodních pohřebišť ve Spojeném království. Od té doby pracovala jako konzultantka majitelů pozemků, kteří usilují o zřízení přírodních pohřebišť, a zároveň zastávala pozici generální ředitelky Good Funeral Guide CIC, neziskové organizace, která se věnuje podpoře, posilování a zastupování zájmů umírajících a pozůstalých žijících ve Spojeném království.

Fran, která je v celém odvětví vysoce uznávaná a respektovaná, nadále sleduje vývoj, jak se pohřebnictví pomalu přizpůsobuje společenským změnám, a šíří novinky a aktualizace rozsáhlé síti příznivců organizace Good Funeral Guide.

Vedle své práce věnuje Fran významný čas kampani Covid-19 Bereaved Families for Justice, občanské organizaci více než 6 000 rodin, které přišly o své blízké kvůli Covid-19. Je mluvčí kampaně a již několikrát vystoupila v národních i mezinárodních médiích.

Také se každý týden dobrovolně podílí na práci na Národní pamětní zdi Covid, kde vede tým zodpovědný za péči a údržbu této ikonické památky na oběti pandemie. Franin dlouhodobý partner Steve Mead zemřel na Covid-19 v říjnu 2020, tři týdny po svatbě.