Absolventky K smrti dobré cesty


Tyto průvodkyně lidí na konci života, jejich blízkých a pozůstalých vám můžeme doporučit. 


Mgr. Katka Haasová

provozuje v Ostravě soukromou poradensko-terapeutickou praxi pro dospělé, starší děti (od 13 let) a dospívající, zaměřenou na sebepoznání, osobní rozvoj, podporu a provázení při zvládání náročných životních situací, vztahových a jiných psychosociálních potíží.

Téma smrti, které klientům pomáhá zpracovat, se objevuje zejména v souvislosti z různými strachy, úzkostmi a panikou, při onemocnění klientů či jejich blízkých závažnou nemocí, při úmrtí blízké osoby, vyrovnávání se se ztrátami, v provázení truchlením.

Bc. Věra Urešová

Kontakt: tel. 728 713 021,  e-mail: veraure@email.cz

Nabízím empatii a lidskou podporu, naslouchání v bezpečném prostoru bez časového omezení. 

Možnost vyjádřit své pocity a myšlenky bez komentování, relaxaci a uvolnění, načerpání energie (dechová cvičení, prvky hudby, jógy, procházky v přírodě), konkrétní pomoc podle Vaší aktuální potřeby, nasměrování na další zdroje pomoci (knihy, podpůrné skupiny, internetové zdroje), informace a propojení.

Miluju přírodu, stromy, vodu, sbírám bylinky, cvičím jógu, mám ráda tvoření rukama. Vystudovala jsem pedagogiku - obor vzdělávání dospělých. Většinu života působím jako dobrovolník, v současné době v ADRA. Jsem lektorka češtiny pro cizince.

Kde:
Můžeme si domluvit osobní setkání v tichém prostoru v Novém Jičíně nebo on-line setkávání.

Básnířka z hor na K smrti dobrém festivalu 2023
Básnířka z hor na K smrti dobrém festivalu 2023

Marcela Vaňková

Kontakt: tel. 605 533 324, e-mail: vankovamarcela01@email.cz

Jsem terénní pečovatelka v Jeseníku s desetiletou praxí péče o seniory. Baví mě dělat lidem radost a plnit jim jejich přání.

Už při absolvování K smrti dobré cesty jsem začala v Jeseníku pořádat "K smrti dobré kafe", které je setkáním lidí v malé kavárně s povídáním o životě i naší konečnosti.

Do budoucna chci pořádat tato setkání i v Šumperku.

Doprovázení na cestě k poslednímu cíli, naslouchání, otevřenou náruč, laskavé srdce a ruce k pohlazení nabízím v Jeseníku a jeho blízkém okolí.

Kde: Jeseník a okolí


Zuzana Spoustová

Kontakt: 723 316 636, email: info@zaprahem.cz

Jsem poradkyně pro pozůstalé, průvodkyně lidí na konci života a jejich blízkých. Mám ošetřovatelskou praxi z nemocnice a domácí péče.

Po absolvování K smrti dobré cesty jsem s kolegyněmi založila spolek „Za prahem". 

V rámci doprovázení poskytujeme duchovní, informační a praktickou ošetřovatelskou podporu umírajícímu a jeho rodině. Poskytujeme poradenskou činnost pozůstalým v době zármutku. Pomáháme pozůstalým při tvoření a organizaci obřadů posledního rozloučení.

Pořádáme setkávání lidí u smrťáckých témat „K smrti dobrý kafe". 

Kde: především v okresech Chomutov, Karlovy Vary a Louny. Po domluvě však můžeme dojet i na vzdálenější místa.