Účinkující

Isabel Russo (GBR)

Isabel je současná rituální designérka, která začínala v divadle. Dvacet let byla profesionální herečkou a poté se vyučila ceremonialistkou u Humanist UK, zpočátku jako "vedlejšák" po založení rodiny, aby mohla zůstat doma. 

 Isabel si uvědomila, že je šťastnější, když jí zavolá ředitel pohřební služby, než když jí zavolá její agent. A tak se ponořila do rozvoje celebrantské praxe - přijímala obřady pro všechny životní příležitosti. Isabel uspořádala vůbec první právně uznanou humanistickou svatbu v Severním Irsku a vedla pohřební obřady Doris Lessingové, Victorie Woodové a Terryho Jonese.

V roce 2014 nastoupila na pozici vedoucí obřadů ve společnosti Humanists UK, kde sedm let řídila školení a rozvoj zlatého standardu společenství více než 450 celebrantů. Přednášela na mnoha konferencích a vedla četné semináře na národní i mezinárodní úrovni o potřebě hlubokého nenáboženského obřadu a podílela se na různých publikacích, včetně knihy "Emerging Ritual In Secular Societies" od Jeltje Gordon-Lennoxové.

Isabel je již šest let výkonnou ředitelkou neziskovky Good Funeral Guide a spolu s Fran Hall a Jane Morgan se stará o to, aby tato organizace dostála svému jménu a byla i nadále podporou a zdrojem informací. Je zastánkyní toho, aby se zkušenost se smrtí a umíráním vrátila zpět do rukou těch, kterým se děje.