Účinkující

Viliam Poltikovič

přijal už podruhé patronát nad K smrti dobrým festivalem.

Viliam odmalička hledal odpovědi na věčné otázky – proč tu jsme, odkud jsme přišli a kam kráčíme. Dnes pracuje jako režisér a náměty jeho filmů souvisí právě s otázkami, které ho zajímaly už v dětství. Hodně cestuje a hledá inspiraci v jiných kulturách. Zajímá ho vše, co lidskou duši povznáší a osvobozuje.

  Více

Anna Hogenová

paní profesorka je filozofka, fenomenoložka a fascinující fenomén. Její vědomosti se zdají být bezbřehé a její studenti na ni vzpomínají s velkou láskou a úctou. Ve svém pokročilém věku stále přednáší na Pedagogické fakultě UK a na Husitské teologické fakultě UK. 

Více

Jindřich Štreit

Profesor Štreit patří mezi ikony naší fotografické scény. Způsob, jakým pořizuje své fotografické záběry, je sám o sobě malým uměleckým dílem i velikým lidským počinem. Záměrně si vybírá prostředí, kde se obyčejný návštěvník cítí nesvůj, kde často bývá ztělesněné lidské utrpení, kterému se mnozí vyhýbají. Fotografova přítomnost zde přesto nepůsobí nepřístojně, právě naopak. 

Více

Helena Máslová

je lékařka, která se zabývá psychosomatikou. Pracovala na gynekologicko-porodnickém oddělení, také na lůžkovém interním oddělení i v léčebně dlouhodobě nemocných. Stála tedy přímo u BRÁNY - počátku i konce.  

Více

Alison Stoecker (GBR)

Alison je bývalou politickou poradkyní a nyní píše o žalu, depresi, strachu a bolesti. Byla mladou matkou a záhy -  ve svých 29 letech - ovdověla. Trauma z raných let a následná tragická a náhlá smrt jejího partnera byly katalyzátory, které ji inspirovaly k výcviku dětské a adolescentní psychoterapeutky, životní koučky a specialistky pro neurodiverzní mladé lidi.

Více

Fran Hall (GBR)

je bývalá ředitelka pohřební služby, která strávila více než 25 let prací v pohřebnictví. V letech 2007-2015 se podílela na zřízení a provozu tří největších přírodních pohřebišť ve Spojeném království. V celém odvětví je vysoce uznávaná a respektovaná, stojí za neziskovkou Good Funeral Guide.

VíceIsabel Russo (GBR)

 je současná rituální designérka a ceremonialistka, ředitelka organizace Good Funeral Guide věnující se  podpoře, posilování a zastupování zájmů umírajících a pozůstalých žijících v UK. Je zastánkyní toho, aby se zkušenost se smrtí a umíráním vrátila zpět do rukou těch, kterým se děje.

Více

Alexandra Derwen (GBR)

je dula pro umírající, zakladatelka a facilitátorka neziskovky Sacred Circle, kde provází kurzy o smrti, umírání a zármutku. Alexandra je skvělou řečnicí, její schopnost vplétat do svých slov příběh a rituál přináší opravdu silný zážitek.

Více

Petr Mílek

je psychiatr a psychoterapeut. Studoval medicínu v Německu a úspěšně absolvoval výcvik v integrativní gestaltpsychoterapii, NLP, systemických a rodinných konstelacích. Nyní je  vedoucím PA ve Zlíně pro Společnost Podané ruce. Pořádá i semináře rodinných a systemických konstelací. 

Více

 

Jaroslav Šejvl

od roku 2009 se věnuje problematice správy veřejného i neveřejného pohřebiště, tématům umírání a smrti. Kromě jiného je i autorem publikace Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby a spoluautorem dvou vydání komentáře k Zákonu o pohřebnictví a o válečných hrobech.

Více

Jana Slavice

je poradkyně pro pozůstalé, průvodkyně konci v našich životech a ceremonialistka. Podporuje v době ubývání sil, připravuje s pozůstalými jedinečná poslední rozloučení, pracuje s ženami po ztrátě miminka v těhotenství či po porodu. Provází indiviuálními i skupinovými rituály.

Více

Kateřina Švanderlíková

Doprovázet babičku v jejich posledních dnech pro mě byla jedna z nejjasnějších věcí v mém životě. Vždy jsem si přála být u ní, až vydechne naposledy a beru to jako největší dar, který se nám splnil.

Více

Lenka Lazecká Delongová

Primářka ostravského mobilního hospice Ondrášek. Mimo práci v hospici a ambulanci paliativní medicíny se podílí také na výuce Paliativní medicíny pro mediky na Lékařské fakultě v Ostravě.

Více

Jana Gorst

Skúsenosti zdravotnej sestry v rôznych oblastiach medicíny, ale hlavne v hospici, ma priviedli na cestu Duly pre umierajúcich. Celostný prístup k poslednej ceste človeka na Zemi sa ma hlboko dotkol. Čo so mnou najviac rezonovalo, bol duchovný aspekt – bez ohraničenia konkrétnou Vierou či presvedčením.

Více


Andrea Radomská

Aktivně se pohybuje na poli hospicové a paliativní péče od roku 1999, stála u zrodu několika mobilních hospiců, doprovází umírající, podporuje doprovázející a dodává odvahu pozůstalým.

Více

Jakub Moulis

Již 12 let vede workshopy, pracuje s jednotlivci, pomáhá lidem proniknout do jejich prvotního nastavení a odemknout novou úroveň kreativity, pocitu bezpečí a vnitřní svobody.

Více

Tereza Robinson

Uz je to pět let, co se jí život obrátil vzhůru nohama. Porodila zdánlivě zdravé dítě, jemuž však po pár dnech diagnostikovali těžkou srdeční vadu.

Více

Mirko Danihel

Pracoval jako tlumočník a překladatel na několika dokumentech.
Stará se o lidi s mentálním postižením.
Má dlouhodobý zájem o změněné stavy vědomí, meditaci a tibetský buddhismus. Přeložil dílo "Kniha mrtvých jinak" do slovenštiny. 

Více


Patrik Kee

Patrik Kee je umělec a hlasový improvizátor, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn.
¨Více

Veronika Dyrčíková

Provází muzikorelaxací a tvoří relaxační hudbu. Skrz své relaxační poklady, jako je handpan, didgeridoo, tibetská mísa, šamanský buben, měsíční buben a koshi zvonek se dostává sama k sobě. Tuto zkušenost hlubokého uvolnění hudbou a vibracemi ráda přinese i vám.

Více

Barbora Minarčíková

Jsem multiinstrumentalistka, která miluje hudební nástroje, prozkoumává možnosti svého hlasu a objevuje rozmanité zvuky. Ponořte se se mnou do zvuků, rytmů, melodií a hlasů, které nás mohou zanést hluboko do našeho vnitřního světa emocí. Světa, kde můžeme být v pravdě sami sebou.

Více

Tomáš Jarošek

Osobně i profesně tráví většinu času projektem Harmonie Zvuku. Ta má za cíl skrze muzikoterapii, slovo a výrobu hudebních nástrojů pomáhat druhým se přiblížit k harmonii - být v souladu. V souladu se Zákony života. Ty když člověk objeví, tak se jen podivuje, jak moudře je vše zařízeno. 

Více

Šárka Filipovičová

jsem terapeutka, průvodkyně cestou k hlasu těla a duše. Hlas je pro mě prostředkem spojení se sebou, svobodného sebevyjádření a léčivých změn v našem vnitřním i vnějším prostředí. Základem mé práce je metoda Soul Voice (R). Do češtiny jsem přeložila knihu Hlas duše, která o ní pojednává.

Martina Kociánová

je moderátorka a operní pěvkyně.

Od roku 2018 moderuje ve vlastní produkci na webu Svobodné universum (Rádio Universum) obnovený pořad Kupředu do minulosti. Je nám ctí, že tato skvělá a laskavá profesionálka přijala moderování K smrti dobrého festivalu.